Kavitasyon ile Zayıflama Nedir?
15 Nisan 2019
Kaş Kontürü Nedir ?
15 Nisan 2019

Soğuk lipoliz yağ hücrelerini cerrahi olmadan yok etmek için tasarlanmış tıbbi bir uygulamadır. Uygulama yapılan bölgenin -4 derecede kontrollü bir şekilde soğutulması prensibi ile yağ hücrelerinin yok edilmesini ve vücudun şekillenmesini sağlar. Soğutma uygulaması deriye hiçbir zarar vermeden deri altındaki yağ hücrelerini kontrollü bir şekilde öldürmek üzere tasarlanmıştır. Ölen yağ hücreleri enflamatuar hücreler tarafından sindirilerek parçalanır. Parçalanan yağ hücrelerinden açığa çıkan yağlar ise lenf sistemi ile taşınır ve idrar yoluyla vücuttan atılır. Uygulama “yağ dondurma” olarak da bilinmektedir.

Soğuk Lipoliz Etki Mekanizması

Uygulama sırasında uygulama başlığı yağ hücrelerini içine alarak soğutur ve dondurur. Yağ hücreleri soğuğa diğer hücrelere kıyasla daha hassas olduğundan uygulama yapılan bölgedeki deri ve kas dokusu hiçbir şekilde etkilenmez. Donan yağ hücreleri ölür, uygulamayı takip eden haftalarda doğal yollar ile vücudunuzdan atılır. Yağ hücrelerinden arınan bölgedeki diğer dokular sıkılaşıp yoğunlaşarak yağlı katmanın azalmasını sağlar.

Uygulama Ne Kadar Sürer ?

Soğuk lipoliz uygulaması dokunuzun durumuna göre 45dk-1 saat olarak planlanmaktadır. Uygulama ayda 1 kez olacak şekilde yapılmaktadır.

Uygulama yapılan bölgede geçici olarak bere ve morarma görülebilir. Ancak bunun sağlığa hiçbir zararı yoktur. Sistem Amerika’da FDA (Food and Drug Administration) tarafından onaylanmıştır. Uygulama sonrasında rahatça hiçbir şey olmamış gibi günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

TEDAVİ PLANINIZ VÜCUT YAPINIZA GÖRE ÖZELLEŞTİRİLİR

Herkesin vücudu yani metobolizması farklıdır. Soğuk lipoliz ile bölgesel incelmek ve kilo vermek için ünitemize geldiğinizde ilk önce ihtiyaçlarınıza en uygun ve size özel tedavi planını sizle birlikte hazırlıyoruz.

Bazı hastalarımız için özelleştirilmiş birden fazla soğuk lipoliz tedavisi uygulayabiliyoruz. Örneğin iç ve dış baldırlarınızdaki bölgesel yağlardan şikayetçi olabilirsiniz. Aynı zamanda karın (göbek) bölgenizdeki inatçı yağlardan kurtulmak isteyebilirsiniz. Soğuk lipoliz tedavimiz ile vücudunuzun farklı bölgelerinde yaşadığınız kilo problemlerini aynı anda tedavi edebiliyoruz.

Soğuk lipoliz ile bölgesel zayıflamak veya incelmek için uzmanlarımız, hangi alanlarınızın tedavi edilmesi gerektiği ve kaç seans tedaviye ihtiyacınız olduğunu ücretsiz ön analiz ve bilgilendirme randevunuzda size sunacaktır.

Soğuk lipoliz tedavisi sırasında hasta kendini nasıl hisseder?

Soğuk lipoliz ile bölgesel incelme (zayıflama) tedavisi sırasında hedeflediğimiz bölgeye bir jel ped ve aplikatör uyguluyoruz. Soğuk lipoliz ile hedeflediğimiz yağ dokulu bölgeye kontrollü soğutma uyguluyoruz. Soğuk lipoliz tedavisi esnasında hasta kitap, gazete ya da dergisini okuyabilir, e-postalarını kontrol edebilir. Hatta tavsiyemiz, soğuk lipoliz tedavimiz sırasında gözlerinizi kapayarak kısa bir uykuya bile dalıp dinlenebilirsiniz. Arkanıza yaslanın, tahatlayın ve inatçı yağlarınıza veda edin!

Soğuk lipoliz tedavisinden sonra hasta kendini nasıl hisseder?

Soğuk lipoliz tedavisi tamamen ameliyatsız olduğundan hasta normal aktivitelerine hemen dönüş sağlayabilir. Spor randevusu var ise gidebilir, işe gitmesi gerekiyorsa rahatlıkla gidebilir. Soğuk lipoliz ağrısız ve acısız bir yöntemdir.

Soğuk lipoliz tedavisinden sonra herhangi bir diyet, egzersiz programı yapmam gerekiyor mu?

Soğuk lipoliz tedavisinden sonra hasta bölgesel inceldikten sonra herhangi bir spor veya diet yapmasına pek gerek görülmez. Ancak hastalar tedavi sonrası gördükleri yüksek memnuniyet sonrası daha çok motive olup, formlarını korumak istiyorlar. Bu sebeple spora başlayıp daha sağlıklı yaşamak ve formlarını hep korumak istediklerini gözlemlemekteyiz. Sağlığınız içinde spor yapmanızı ve sporu hayatınızın bir parçası olarak tutmanızı tavsiye ediyoruz.

KİLO KAYBETMEK VE YAĞ KAYBETMEK ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Kilo kaybetmek ile yağ kaybetme arasında fark vardır. Peki, soğuk lipoliz’i nasıl tanımlayabiliriz?

Kilo kaybetmek ile yağ kaybetmenin aynı olmadığını duymanız kafanızı karıştırabilir ancak soğuk lipoliz ile arasında fark olduğunu bilmeniz gerekir. Kilo vermek yağ hücrelerinin daha küçük olmasını sağlar ancak yağ hücrelerini yok etmez. Aynı şekilde kilo aldığımızda da yeni yeni yağ hücreleri oluşmaz. Sadece bu yağ hücrelerinin boyutları değişir.
Soğuk lipoliz prosüdüründen sonra yağ hücreleri nasıl olur?

Soğuk lipoliz ile tedavi edilen yağ hücrelerinin sayısı yaklaşık %20 ila %25 düşmektedir. Bu yağ hücreleri doğal olarak işlenir ve ortadan kaldırılır. Soğruk lipoliz tedavisi ile bu yağ hücreleri asla vücudunuzun farklı bölgelerine taşınmaz. Ancak tedavi edilmeyen alanlarda yağ hücrelerinde değişiklik olmaz. Soğuk lipoliz bölgesel uygulanan bir tedavi yöntemi olup sadece hedeflenen bölgede çalıştırılır.

Bir cevap yazın